BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Czy po zabiegu można się opalać i chodzić na solarium?

opalanie solarium operacja

Opinie z grupy na Facebooku:

Mi po miesiącu lekarz pozwolił się opalać w staniku, najlepiej zapytaj swojego bo każdy lekarz ma swoje zasady.

Ja mam wytyczne, że trzy miesiące zakaz przegrzewania piersi w tym opalania. Na brzuchu raczej ciężko Ci będzie się położyć tak szybko po operacji, chyba ze opierając się na łokciach.

Jestem 1,5 miesiąca po zabieg. Przez rok czasu jest zakaz opalania się na solarium, myślę że na słońcu również ze względu na blizny i ogólnie stan zdrowia. Na brzuchu leżenie wykluczone, zapomnij przez najbliższe pół roku. Mogą się zniekształcić bądź przesunąć implanty. Lepiej nie ryzykować. Będziesz w pełni zadowolona jak będziesz już mogła spać chociaż na boku :) , bo przez miesiąc zalecane jest spanie tylko na piecach.

W zaleceniach mam zakaz nagrzewania i opalania (sauna, gorąca kąpiel, solarium, słońce) piersi przez minimum 4 miesiące od zabiegu, i chyba nawet jest zaznaczone ze góra od bikini i filtry słoneczne nie są tu wybawieniem od tego zakazu. Na brzuchu tez nie można się kłaść aż do całkowitego wygojenia i pełnego czucia w piersiach czyli tez kilka miesięcy pewnie.

Ja miałam w zaleceniach 3 miesiące zakaz korzystania z solarium. I ogólnie przegrzewania piersi.

Blizn nie można opalać przez rok.

Ja mam przez rok, żeby blizna nie zrobiła się bardziej widoczna.

Ja poszłam na solarium 2,5 miesiąca po zabiegu ale piersi nie opalałam.

Mam napisane na zaleceniach pooperacyjnych, żeby nie opalać się minimum 4 miesiące od operacji.

Temperatura, słońce wzmaga opuchliznę, nawet bez operacji przy upałach puchniemy wiec lepiej oszczędzać się, bo wiadomo, że opuchlizna po operacji schodzi do pół roku.

Ja po 3 tygodniach ? doktor zalecił jedynie zasłonięcie blizn :) bo staną się czerwone i zostaną takie już do końca. Chodzę regularnie :)

Reklama