BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Opinie z grupy na Facebooku:

Jak robiłam to tak myślałam… teraz po prawie 6 latach lekarz mnie uświadomił, że musi być wymiana właśnie po 6/7 latach na nowe :(

Mi powiedział że moich się nie wymienia, no chyba że będę chciała zmienić rozmiar. Koleżanka robiła u innego i tez jej tak mówił.

Pewnie zależy to od modelu, firmy i wielu czynników. Im nowsze tym pewnie w nastawieniu by nie musieć wymieniać tak szybko.

Mi dr mówiła, że jeśli się nic z nimi nie dzieje to nie ma powodu wymieniać za 10 czy 15 lat. Trzeba mieć je pod kontrolą i tyle.

Ja byłam na konsultacji teraz w czwartek i moja lekarz powiedziała że nie wymagają wymiany. Wymienia implanty tylko starej generacji. Bo teraz są mega dobrej jakości i niezniszczalne.

Ja miałam 10 lat implanty i wymiana była podyktowana jedynie chęcią posiadania większych  :) ale mówili mi lekarze, że nie ma konieczności wymiany jeśli wszystko jest ok. Znajoma miała 18 lat implanty - wymieniła tylko dlatego, że doszło do uszkodzenia jednego z nich.

Jeśli nic się nie dzieje nie trzeba wymieniać.

Niezależnie jakie implanty, wymiana jest zalecana po 10-15 latach... to jest jednak ciało obce więc lepiej wymienić.

Za np. 15 lat zmieni się moje ciało i te implantu nie będą już pasować - tak mi mówił lekarz. Implant sam w sobie nie musi podlegać wymianie.

To kwestia dyskusyjna. Byłam na konsultacjach u 2 lekarzy i mówili że z medycznego punktu widzenia nie będzie trzeba, raczej chodzi o estetykę. Ale sama lekarzem nie jestem wiec nie będę się kłócić - jak będzie trzeba to wymienię na razie się cieszę ze mam ładne piersi :)

No tak wiadomo co lekarz to inne zalecenia. Ja mam tak zapisane na wypisie, żeby wymienić po 10- 15 latach... dla mnie to bez różnicy bo za 5-6 lat i tak chce je wymienić na większe.

Co lekarz to inaczej. Z jednej strony to już taka technologia, że powinny być na całe życie. Z drugiej tak naprawdę nigdy nie wiadomo, bo to jednak obca materia w ciele. Warto mieć lekarza, u którego masz dożywotnią gwarancję czyli w razie W wymieni implanty, a ty nie poniesiesz kosztów.

To zleży od tego czy będą powikłania długoterminowe czy nie. Tak to 10 lat spokojnie możesz je mieć.

Zaleca się wymianę co 10 lat. Ja leżałam z dziewczyną która robiła piersi 13 lat temu i super wyglądały :) Więc to naprawdę kwestia indywidualna.

Nie, nie trzeba. Implanty same w sobie się nie zużywają, większość firm daje nawet dożywotnie gwarancje na nie. To my kobiety się zużywamy. Grawitacja robi swoje, skora też nam wiotczeje, wygląd naszego ciała się zmienia.

Nie trzeba, teraz nie ma implantów które się wymienia. Tylko jeśli coś im się stanie lub chcesz zmienić sama bo no rozmiar, kształt czy coś ci nie pasuje.

Nigdzie nigdy nie znalazłam informacji potwierdzającej „dożywotność” implantów. Nie wprowadzajcie się nawzajem w błąd. Dożywotnią gwarancja obejmuje np. pęknięcie implantu, co oznacza, że przy ich wymianie, nie będziecie płacić za produkt. Ale za samą usługę już tak. Implanty trzeba wymieniać, a po jakim czasie - odpowiedzą na to regularne badania.

Dopóki efekt będzie Cię zadowalać to tak długo będziesz miała implant.

Teraz niektóre implanty mają "dożywotnią" gwarancje jak nie będzie komplikacji, nie pęknie, nie zrobi Ci się kapsuła itp. to może będą z Tobą do końca ?

Gwarancja jest dożywotnia, ale producenci piszą o wymianie za 10-20 lat.

 

Reklama