BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Jakie implanty piersi wybrać? Anatomiczne czy okrągłe?

Anatomiczne czy okrągłe

Dla większości pacjentek kluczowym elementem przy wyborze implantów jest jego wielkość. Nie należy jednak zapominać o kształcie. Może on mieć duży wpływ na końcowy efekt. Przed wykonaniem zabiegu lekarz zaproponuje jeden z trzech wariantów: implanty okrągłe, anatomiczne oraz tzw. ergonomix.


Implanty okrągłe
Implanty okrągłe są często wybierane przez pacjentki i lekarzy. Dzięki nim można uzyskać efekt dużych, przyciągających oko piersi, którymi można się nim pochwalić. Z drugiej strony mogą wyglądać nieco sztucznie, zbyt idealnie co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą. Implanty okrągłe zwiększają objętość piersi nie tylko w dolnej części (jak to ma miejsce przy implantach anatomicznych), ale również i w górnej. Są symetryczne, więc w przypadku przemieszczenia implantu wygląd piersi się nie zmieni. Kolejną zaletą jest mniejsza sztywność zastosowanego żelu. W pozycji leżącej, implanty okrągłe, bardziej przypominają naturalną pierś.

Implanty anatomiczne
Implanty anatomiczne nie są symetryczne. Mają kształt łezki, z jeden strony są grubsze (dół piersi), z drugiej węższe (góra). W efekcie powiększeniu podlega głównie dolna część biustu. Mają imitować naturalny kształt, delikatnie opadających piersi. Pozwalają powiększyć biust w dyskretny sposób, tak aby oprócz zmiany wielkości nadal wyglądały naturalne. Wadą jest większa sztywność niezbędna do utrzymania kształtu łezki. W przypadku przekręcenia się implantu konieczna jest kolejna operacja (na szczęście zdarza się to bardzo rzadko). Implanty anatomiczne mogą lepiej sprawdzić się u kobiet szczupłych i z małymi piersiami. W ich przypadku zastosowanie implantów okrągłych mogłoby dać efekt dwóch doklejonych do ciała piłek. Często są też stosowane przy piersiach obwisłych, z asymetrią oraz przy rekonstrukcji.

Implanty ergonomix
Implanty ergonomix nazywane czasami „inteligentne” to implanty zachowujące się jak okrągłe w pozycji leżącej, ale przybierające kształt anatomiczny po zmianie pozycji na stojącą. W efekcie w obu sytuacjach wyglądają naturalnie, jednocześnie minimalizując możliwość powikłań.


Na koniec warto podkreślić, że każda kobieta jest inna. Jest naprawdę wiele zmiennych, które będą miały wpływ na kształt implantów m.in.: wielkość i kształt naturalnego biustu, sylwetka i proporcje ciała, rozstaw piersi, przebyte operacje, sposób umiejscowienia implantu (pod gruczoł czy pod mięsień), jego wielkość i powód operacji. Przedstaw swoje oczekiwania chirurgowi, a on sprawdzi możliwości i pomoże dokonać Ci właściwego wyboru.

 

Opinie z grupy na Facebooku:

Anatomiczne nie wypełniają dekoltu od góry :) jak naturalne, opadają nieco w dół.. szybciej na nie działa tez grawitacja :), a poza tym ponoć - jak mówił lekarz i ja rzeczywiście tak miałam anatomiczne lubią się odwracać. Okrągłe ładnie wypełniają biustonosz od samej góry. Nieporównywalny efekt :)

Ja proponuję okrągłe - ładnie wypełniają dekolt od góry. Anatomiczne jak naturalne - opadają w dół zgodnie z grawitacją ale to moje zdanie. Wiem, że są tu zwolenniczki anatomicznych implantów i są zadowolone :) z tym, że ja już miałam wymianę implantów z anatomicznych na okrągłe właśnie bo z tamtych nie byłam zadowolona :). Kilka innych dziewczyn na grupie także zdecydowało się wymienić na okrągłe. Jeden z lekarzy u których byłam na konsultacji powiedział mi sam, że jeśli robi się dla efektów wizualnych to powinno się wybierać okrągłe, zaś anatomiczne ponoć były głównie dla kobiet po amputacji... ale nie sugeruj się tym tylko własnymi odczuciami :)

Okrągłe implanty nie oznaczają od razu piłek :) Wszystko zależy od pierwotnego kształtu piersi. Również anatomiczne wiążą się z większym ryzykiem powikłań typu przekręcenie się implantu co równa się z druga operacja.

Mnie lekarz powiedział, że implanty anatomiczne zaleca kobietom bez "swojego" biustu. Jeśli kobieta ma swoje piersi, o odpowiedniej szerokości, to zaleca implanty okrągłe. One po kilku miesiącach od operacji powinny zejść (nosi się specjalny stanik z pasem ściągającym) i wyglądać w miarę naturalnie.

Zobacz implanty firmy Motiva Ergonomix, one mają okrągłą podstawę ale zachowują się jak anatomiczne, jak stoisz robi się z nich łezka, a jak leżysz to się ładnie rozchodzą jak naturalne piersi.

Jeśli chcesz mieć naturalne piersi, to nie wybrałabym typowo anatomicznych (dużo przypadków przekręcenia, trzeba być bardziej ostrożnym jeśli uprawia się sporty), tylko Motiva Ergonomix. Są to implanty okrągłe, inteligentne, tzn. zachowują się jak naturalne piersi. Stoisz, silikon bardziej wypełnia dolną część piersi, leżysz, schylasz się, uwypukla się góra. Mam je i jestem bardzo zadowolona. Jedynie mogłyby być większe ale startowałam z "0" i największe z możliwych otrzymałam.

Wszystko zależy od doboru wielkości implantów. Widziałam dziewczyny z małą ilością tkanki tłuszczowej gdzie okrągłe implanty wyglądały jak przyklejone piłki. Zależy wszystko od budowy i zastosowanego implantu. Co do profilu, taka sama pojemność przy niskim profilu będzie oznaczać, ze implant jest szeroki a płaski, mniej wybity do przodu, a przy wyższym profilu węższy a bardziej wystający. A szerokość implantu zależna jest od budowy klatki piersiowej.

Okrągłe, prawidłowo dobrane też potrafią wyglądać świetnie, nawet u szczupłej osoby. Duże znaczenie ma tutaj umiejscowienie implantu. Włożony pod mięsień wygląda dużo bardziej naturalnie, bo pokrywa go większa część tkanek. Te „balony”, czy „piłki” często są efektem implantów włożonych płytko, pod gruczoł. Oczywiście są zwolenniczki i takiego efektu, ale to już co kto lubi, trzeba dobrać pod swoje preferencje?

Okrągłe implanty nie oznaczają od razu piłek. Wszystko zależy od pierwotnego kształtu piersi. Również anatomiczne wiążą się z większym ryzykiem powikłań typu przekręcenie się implantu co równa się z drugą operacją.

Mnie lekarz powiedział, że implanty anatomiczne zaleca kobietom bez "swojego" biustu. Jeśli kobieta ma swoje piersi, o odpowiedniej szerokości, to zaleca implanty okrągłe. One po kilku miesiącach od operacji powinny zejść (nosi się specjalny stanik z pasem ściągającym) i wyglądać w miarę naturalnie.

Ja upierałam się przy anatomicznych ale teraz widzę, że okrągłe to był strzał w dziesiątkę i wielbię mojego chirurga za to, że mi je polecił. Są boskie (i nie wyglądają jak piłki).

Okrągłe zawsze wyglądają lepiej. Mam koleżankę co miała anatomiczne, a po wymianie okrągłe i wyglądają ładniej. Bardziej ustawione jakby do przodu.

Ja mam anatomiczne 390 ml i jestem bardzo zadowolona. Mam 164 cm i 58 kg, a pod biustem 75. Początkowo miałam mieć 295 anatomiczne, ale ostatecznie mam 390 i to był strzał w 10 ze strony Pani dr.

Reklama