BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Kiedy można wrócić do sportu po zabiegu?

Sport po zabiegu

Opinie z grupy na Facebooku:

Po 8 tygodniach lekarz pozwolił wrócić do biegania oczywiście dobrze zabezpieczając piersi. Ale ja się tak o nie boję, że postanowiłam poczekać jeszcze miesiąc. Po miesiącu mogłam wsiąść na rower stacjonarny i tak kręcę cały czas bo już nie mogę wytrzymać.

Każdy lekarz powie Ci co innego. Mój twardo mówił 6 tygodni. Ja zaczęłam rożnego rodzaju ćwiczenia po 3 tygodniach ale wyłącznie dolnej części ciała. Mimo że zagoiłam się bardzo szybko i byłam już zupełnie funkcjonalna po 2-3 tygodniach, to jakiekolwiek napięcie mięśni klatki wywołuje dyskomfort.

Obecnie jestem po 2 miesiącach i wykonuje ćwiczenia górnych partii ciała, ale nic bardzo obciążającego dla mięśni piersiowych.

Po 5 tygodniach zaczęłam ćwiczyć.

Jestem po 6 tygodniach i mój trener zabronił mi ćwiczyć górną część ze względu na możliwość przemieszczenia implantu. Wolę nie ryzykować.

Ja próbowałam po 4 tygodniach ale nie dałam rady (chodzę na trampoliny) biegać też było ciężko...

Niedługo mija mi 3 miesiące i nie wyobrażam sobie jeszcze ćwiczyć górnych partii ciała. Z tym, że ja ćwiczę siłowo.

Ja po 4 tygodniach zaczęłam pomalutku wracać do treningu górnych partii ciała (wykluczając klatkę). Nogi i pupkę ćwiczyłam jak tylko byłam w stanie wstać :) pozwolono mi na to ale z rozwagą aby nie obciążać rąk itd. więc gumy oporowe się przydały. Z kolei swobodnie mogłam korzystać ze wszystkich maszyn na siłowni :)

Ćwiczę wyłącznie siłowo (poza odrobiną cardio) więc ciężko mi podpowiedzieć kiedy można wrócić do biegania/skakania itd.. Na pewno dobrze będzie zakupić dobry biustonosz sportowy aby trzymał cudeńka na miejscu.

Na pierwszej wizycie dr pokazał mi jak wygląda implant, uderzał w niego pięścią z całej siły i mówił, że można uprawiać sporty walki.

Ja pracuje jako instruktor fitness i trener personalny. Zrobiłam biust 2 miesiące temu i uważam, że to była najlepsza decyzja w życiu - spełniłam swoje marzenie. Wróciłam już do pracy, do swoich treningów nóg, a od poniedziałku wchodzą też górne partie, oprócz klatki. Konsultowałam z lekarzem rozmiar, biorąc pod uwagę styl życia. Może nie mam "ogromnych balonów", ale cycki które świetnie wyglądają w topie sportowym, nie przeszkadzają mi w pracy i nie zwracają za bardzo uwagi innych osób. Jedyne czego żałuję, to tego, że tak późno się na to zdecydowałam - mam 30 lat.

Po operacji przez jakiś czas nie możesz ale ja np. po 3 tygodniach już ćwiczę dolne partie ciała (niestety szybko się męczę ale to minie, jednak klatka nie jest przyzwyczajona do ucisku takiego).

Wszystko kwestia indywidualna, ja pełną sprawność fizyczną uzyskałam w 5 miesiącu po operacji Wcześniej czułam dyskomfort jeśli chodzi o bieganie czy też przejażdżki rowerem miejskim. Jeśli chodzi o ćwiczenia z obciążeniem góry ciała też dopiero teraz zaczynam ćwiczyć górę. Ja wolałam wszystko na spokojnie.

Miesiąc po operacji zaczęłam znów na siłowni. Dolne partie ciała. Na bieżni na razie chodzę szybciej pod górkę :)

Jestem również 5 tygodni po. Planuję czekać z ćwiczeniami jakimikolwiek jeszcze tydzień, a z bieganiem do pełnych 8 tygodni. Tyle rekomenduje większość lekarzy i mimo, że czuję się świetnie to wolę nie ryzykować.

Reklama