BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Czy wymagane jest szczepienie na żółtaczkę?

szczepienie na żółtaczkę

Opinie z grupy na Facebooku:

Ja nie robiłam szczepienia. Mi Pani dr. Tłumaczyła, że prywatne kliniki są bardzo sterylne i że szczepienia są zalecane w szpitalach gdzie jednak ludzi jest masa i ze sterylnością też różnie bywa. Myślę, że oni nie naruszali by swojej reputacji jeśli mieli by obawy co do szczepień.

Ja miałam u doktora i też nie miałam szczepienia na żółtaczkę ale on powiedział, że od któregoś roku wszystkie dzieci nowo narodzone są od razu szczepione. Nie wiem ile ty masz lat. Pewnie jak bym była starsza to musiałabym zrobić nie wiem sama.

Ja też nie miałam takiego szczepienia.

Jak pracowałam w szpitalu to pytanie o szczepienie WZW typu B było normą. I to są bzdury co ktoś pisał powyżej odnośnie sterylności prywatnych klinik a państwowych szpitali... To jest dla bezpieczeństwa pacjenta. Owszem u nas zalecało się doszczepianie jeżeli termin operacji na to pozwalał. Ale żeby to miało sens pasuje przyjąć 2 - 3 dawki. Jedno szczepienie nie da nic. Więc można sobie to odpuścić. I fakt, jedna z was też pisała powyżej, zależy to od rocznika, bo od któregoś roku to szczepienie jest już obowiązkowe.

Reklama