BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Kiedy można ściągnąć stanik do mycia?

Kiedy można ściągnąć stanik do mycia?

Opinie z grupy na Facebooku:

Do ściągnięcia szwów ani stanika nie ściągać ani tam nic nie myć. Przynajmniej mi tak mówiono.

Ja również nie mogłam zdjąć ani bandaża ani stanika, dopiero po 7 dniach miałam kontrolę i od tego momentu mogłam zdjąć plastry i wziąć prysznic.

A mi z kolei kazali ściągnąć i delikatnie umyć i zmienić opatrunek.

Spokojnie , proszę ściągać i przemywać.. Słyszałam tyle opinii już ze po prostu jak słyszę, że nie wolno to śmiać mi się chce. Chirurg mówił, że nie rozumie dlaczego niektórzy odradzają to swoim pacjentkom.

Chyba zależy nam na szybkim zagojeniu rany prawda.. dodatkowo skóra wtedy szybciej oddycha przez co się regeneruje. Ja się bałam, że mi implanty wylecą jak się podniosę bez opatrunku ale to były tylko moje wyobrażenia. ?

Stanik mogłam zdjąć dopiero po miesiącu, a przez pierwsze dni nie wolno nic myć, dopiero po zdjęciu szwów delikatnie lekko nożna zwilżyć szwy przynajmniej tak mi lekarz mówił.

Ja mam szwy rozpuszczalne, kąpałam się delikatnie żeby ich nie zamoczyć ale bez stanika, po tygodniu miałam zdjęte plastry pozwolenie na normalne moczenie ich przy kąpieli i mam psikać octeniseptem 2x dziennie i gazy przykładać żeby stanik nie uciskał bezpośrednio.

Codziennie do mycia i zmiany opatrunków zdejmuje stanik + miałam zalecenia żeby „wierzyć” rany. Niech sobie cycki połatają luzem nic im nie będzie, a Ty poczujesz luz.

Mi też dr. Mówiła, że po myciu z godzinkę mogę je uwolnić, a jak będę prała stanik to nawet ze 2 godz. Tylko nie spytałam czy tak od razu czy za kilka dni. Ale czuję, że jak ściągam to później jest lepiej.... Mega ulga więc nie ma się co katować ?

Lepiej zapytaj lekarza, ja np. do pierwszej kontroli miałam nawet tam nie zaglądać.

Reklama