BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Przez jaki czas po operacji nie można dźwigać?

Przez jaki czas po operacji nie można dźwigać?

Opinie z grupy na Facebooku:

Ja jestem aktualnie 2 tygodnie po operacji i nie mam problemu by podnieść coś cięższego lub przenieść :) ale jest to jednak sprawa indywidualna.

6 tygodni lepiej nie dźwigać - może implant wypaść z kieszeni lub inne powikłania.

Mija mi dwa miesiące od operacji. Dwa tygodnie temu zaczęłam podnosić córkę również 18 miesięcy, waga 13 kg :) nie miałam już wyjścia, ale nic nie bolało, a wcześniej jak próbowałam ją nosić strasznie mnie ciągło, czułam że nie powinnam. Nie bolało ale miałam takie uczucie dziwne. Teraz nic nie czuje wszystko ok.

Mi lekarz przez pierwsze 4 tygodnie nie pozwala podnosić rąk nad głowę, ćwiczenia siłowe mogę zacząć po 3 miesiącach, więc wtedy też mam plan nosić cięższe rzeczy. I zaznaczył też, że to nie chodzi o ból, tylko o to, by wszystko dobrze się zrosło, może się nam wydawać, że jesteśmy w stanie już robić wszystko, a potem kończy się powikłaniem. Dziwnie się z tym czuję, bo normalnie jestem silna i samodzielna, wszystko robię sama i ćwiczę po 6-7 h w tygodniu, ale wolę tak niż jakby np. miała mi się obkurczyć torebka i w następstwie znowu na stół. To tak jakby kupić nowego drogiego laptopa i ryzykować siedzenie z nim w wannie: p

Dźwiganie zakupów po 2 miesiącach, odkurzanie nie odczuwając przy tym bólu po miesiącu.

Jestem 2 tydzień po operacji, nic mnie nie boli. Ale zgodnie z zaleceniem lekarza planuje przez najbliższe 2 miesiące się oszczędzać. Partner zresztą mnie terroryzuje w tym temacie i nie pozwala nic robić. Generalnie chodzi o to, że może Cię nic nie boleć a i tak możesz sobie coś skopać w środku jeśli się przeforsujesz.

Po tygodniu już pozwolił podnosić małe dziecko. Natomiast ja się nie czułam na siłach żeby go dźwigać. Po 2 tygodniach już było to dla mnie ok. Ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Reklama