BoskiePiersi.pl

implanty, opinie, kliniki

Czy można być operowaną podczas okresu?

Czy można być operowaną podczas okresu
Opinie z grupy na Facebooku:

Chodzi o to, żeby nie mieć w dniu operacji tego „najgorszego” dnia z tego co pamiętam, albo pierwszego dnia.

Nie wolno mieć.

Byłam na konsultacji gdzie lekarz mówił, że miesiączka nie jest przeciwskazaniem ale to było w Anglii.

Ja miałam zabieg w 2 dzień miesiączki, a tylko dlatego, że mam skąpe krwawienia. Lepiej przesuń okres. Ja tego nie zrobiłam.

Podczas operacji byłam w 3 dniu miesiączki (trwają u mnie 7-8 dni i są obfite). Zabieg był łączony bo robiłam piersi i nos. Lekarz sam powiedział żeby się nie przejmować bo nie ma to nic wspólnego z operacją. 40 minut po zabiegu poszłam wymienić tampon i tyle.

Mój chirurg powiedział, że nie ma przeciwskazań.

Mój mi zastrzegł, że w dniu operacji nie mogę mieć miesiączki.

Dzień operacji przypadał na drugi dzień okresu. Lekarz mówił, że nie ma przeciwwskazań do operacji i żebym się nie martwiła choć w necie ludzie piszą inaczej.

Mój lekarz mówił, żeby najlepiej operacje zrobić od razu po. Operacja w trakcie miesiączki czy miesiączka zaraz po operacji mogą spowodować krwotok.

Chyba bardziej chodzi o krzepliwość krwi, żeby nie dostać krwotoku. W trakcie miesiączki jest mniejsza krzepliwość.

Lekarz powiedział ze najlepiej jak będę po miesiączce albo 3 dzień. Bo on nie ryzykuje.

Ja miałam przyspieszoną... a kolejna trwała bardzo długo, aż się bałam. Ale teraz już jest ok. Więc nie masz co się martwić. Stres, osłabienie organizmu, narkoza.... wszystko ma wpływ.

Przez chwile stres ze kurdeeee cycki zrobiłam, wiekowo moher już na wnuki bardziej, a tu ciąża o nie ??? dostałam tydzień po operacji. Stres robi z naturą figle wiec spokojnie.

Mój lekarz zaznaczył, że nie mogę mieć miesiączki podczas operacji. Dla wielu lekarzy okres nie jest przeciwwskazaniem wiec chyba najlepiej swojego chirurga zapytać.

Mój lekarz mówił, że miesiączka nie jest przeciwwskazaniem, ale dyskomfortem podczas pierwszych dni po operacji. Więc odradzał robić w czasie trwania.

Mój powiedział, że to nie problem tylko trzeba o tym poinformować lekarza.

Dziewczyny nie róbcie tego podczas miesiączki. Ja dostałam w pon. operację miałam w wtorek ale moje miesiączki rozkręcają się z 4 dni więc lekarz mówi spokojnie podamy w trakcie jakąś tabletkę na opóźnienie... Dziewczyny to była masakra jak mi się okres zaczął w piersiach miałam ogień, ból nie do zniesienia obrzęki to był koszmar. Wszystko zniknęło wraz z końcem miesiączki. Jeżeli możecie to ustawcie sobie termin zabiegu najlepiej zaraz po...

Mi lekarz mówił ze nie. Przeprowadzi zabieg podczas miesiączki :)

Teoretycznie nie jest to przeciwskazanie. Oczywiście w badaniach może wyjść spadek hemoglobiny i jeśli wyjściowo nie jest za wysoka, a spadnie poniżej normy, to wtedy może nie dojść do zabiegu.

Zależy od lekarza :) Lekarz który nie ryzykuje i dba o pacjentkę nie pozwoli na operacje podczas okresu. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo krwotoku. Najlepiej być po okresie ale ja sobie opóźniłam okres o 2 tygodnie bo mi wypadał w dzień operacji.

Ja mam za miesiąc operacje i akurat będę miała miesiączkę. Lekarz mówił, że nie ma przeciwskazań i operacja normalnie się odbędzie. Jedynie mam się zaopatrzyć w tampony.

Mój lekarz powiedział, że nie mogę mieć miesiączki w dniu operacji.

Mój również powiedział, że nie jest to żadnym przeciwwskazaniem. To nie jest tak, że się wykrwawiamy przy utracie kilkudziesięciu ml krwi. Niewiele to zmienia moim zdaniem oprócz ewentualnych niedogodności związanych ze zmianami podpasek/tamponów i zachowaniem higieny ze względu na gorsze samopoczucie.

Pomyślcie, ile operacji w trybie pilnym jest wykonywanych i nikt ich nie przekłada ze względu na miesiączkę pacjentki.

Reklama